Бојан Јовановски со гордо крената глава пристигна кај Рускоска да изврши увид во доказите (видео)

Првоосомничениот во „Рекет“ Бојан Јовановски-Боки 13 денеска околу пладне беше спроведен од затворот во Шутка во Обвинителството за организиран криминал и корупција да изврши увид во доказите против него. Тој во понеделникот беше на распит кај Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција, но одби да даде исказ додека не изврши увид во доказите, што е негово законско право.

Бојан Јовановски пристигна кај Рускоска, ќе врши увид во доказите за "Рекет"

Gepostet von TV21 am Mittwoch, 25. September 2019