Великанот ја прегази Европа! Составот на Вардар по втор пат пиша историја (Видео)

Титуалта во Лигата на шампиноите по втор пат беше освоеона од страна на најдобриот македонски ракометен клуб.

По надминувањето на сите проблеми, црвено црните уште еднаш покажаа дека се повеќе од одличен колкетив.

Цела Македонија страсно навиваше за време на натпреварот, а по завршувањето на иситот прославата започна од градскиот плоштад во Скопје а заврши на легендарниот концерт на Стинг на градскиот стадион.

Во продолжение ви ја претставуваме атмосферата на градскиот стадион откако вардарци ја покорија Европа!