Видео полно со емоции – како Вардар ја покори Европа

„Не може да се опише со зборови што доживеа РК Вaрдар изминатиот викенд. Толку многу емоции на теренот, толку многу неверојатни моменти за фановите…“

https://twitter.com/i/status/1135591984108728320

Со оваа содржина ЕХФ го објави видеото за нашите ракометари и нивниот пат до победата и до освојување на европската шампионска титула по победата над Веспрем во финалето што се одигра вчера во Келн.