Девојка му позираше на својот телефон во метро како да е сама (видео)

Девојка ни покажа каде навистина отиде светот. Веќе ништо не е чудно и неочекувано.

zhena-si-pozira-za-selfi-vo-metro-kako-nikoj-da-ne-ja-gleda-video-01.jpg

Девојката стана вирален хит поради нејзината самодоверба да си позира среде метро во Њујорк. Таа посветено си правела фотосесија, без разлика на луѓето околу неа.

Видеото од неа на Твитер има повеќе од 226.000 лајкови.

Еден од коментарите гласи: „Да имаш самодоверба да го правиш ова пред другите е навистина моќно. Јас никогаш не би можел“.

Инаку, девојката се вика Џесика Џорџ и на нејзиниот Твитер профил ги има резултатите од позирањето.

View image on TwitterView image on Twitter