Милер со „мајагери“ го поздрави тренерот кога го замени (видео)

Томас Милер на „инетресен“ начин го поздрави својот тренер, после победата на Баерн Минхен на гостувањето кај Унион Берлин.

Милер беше заменет во 89-та минута и поради задолжителното социјално дистанцирање не го поздрави Флик со традиционално ракување, туку со карате потег.

Моментот беше фатен од телевизиските камери и веднаш стана хит на социјалните мрежи. Според многумина Милер претерал бидејќи не со овој потег не покажал почит кон тренерот.