Поглед кон иднината на тенисот

Дали романката Sorana Cirstea го постави трендот како треба да изгледа опремата на тенисерките во иднина?

Таа освен што се пласираше на полуфиналето на турнирот во Ниргнберг, успеа и во намерата да остави визуелен впечаток кај љубителите на тенисот.

Следува Ролан Гарос и ќе биде интересно да се види дали тенисерката ќе се реши на сличен потег, ако знаеме дека францускиот гренслем не е толку строг во правилата како Вимбелдон.