Серена победи, а сите зборуваат за нејзината противничка

Американската тенисерка Серена Вилијамс вчера се избори пласман во вториот круг на Ролан Гарос, по победата над Русинката Виталија Диатченко. Спротивно од традицијата, сепак поразената Виталија е во центарот на вниманието. Има и зошто !!!