Нови детали за превртениот автобус во Србија: 26 лица се повредени, повеќето од Радовиш

Во несреќата која што изутринава се случи во Србија, кога се превртел македонски автобус кој превезувал…

На интернет се појавија нови снимки за “Рекет”: “Ќе дојде Мицковски, треба ли крв до колена?”

На платформата “YouTube” се појави нова снимка, а медиумите пишуваат дека гласот кој се слуша на…

Џошуа му се реваншираше на Руиз, ги врати титулите на поени

Британскиот боксер Ентони Џошуа ги врати шампионските појаси во ИВФ, ИБО, ВБО и ВБА на реванш…

Киднапиран Македонец во Тирана, киднаперите барале 250 илјади евра да го ослободат

За да го ослободат, под закана со оружје, барале сума од 250.000 евра, пренесуваат полициско соопштение…

Што се случува доколку пробате да фотокопирате банкнота од 50 евра (видео)

Еден јутјубер направил експеримент за да види што се случува доколку се обиде да фотокопира банкнота…

Француски градоначалник им забрани на жителите да умираат за време на викенди и празници

Градоначалникот на француската општина Грел, Изабел Ѓужел издаде налог со кој им се забранува на жителите…

Заев: УСПЕАВМЕ, НАТО ги зацементираше нашите граници засекогаш, извадивме имотен лист во катастарот на ОН (видео)

Успеавме драги сограѓани, ние сме 30та членка на најмоќниот сојуз. Никој повеќе не може да ги…

Заев потврди: Ќе ја испочитуваме Венецијанската комисија во врска со „Законот за употреба на јазици“

Укажувањата на Венецијанската комисија за Законот за употребата на јазиците ќе ги испочитуваме и ќе се…

Годишната плата Митко Јанчев повторно ќе ја донира на студенти од Кавадарци

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев и неговата семејна фондација ,,Никола Јанчев” распиша конкурс за доделување на…

Рама ги изненади децата кои скокнаа од балкон за време на земјотресот, се запознаа со Роналдо и Буфон (видео)

Премиерот на Албанија, Еди Рама им приреди изненадување на двете деца, Аурелин и Алејсон, кои во…