ОТКРИЕНА НАЈСТАРАТА ХРИСТИЈАНСКА КРАЛСКА ГPOБНИЦА: Вo Велика Британија откриена гpoбница стара 1400 години!

Градежни работници во 2003 година, работејќи на автопат, откриле подземна просторија, за која сега археолозите сметаат…

Владите на 187 земји се согласија да го контролираат движењето на пластичниот отпад

Владите на 187 земји се согласија да го контролираат движењето на пластичниот отпад меѓу границите, во…

Инстаграм ја тестира опцијата за купување на артикли од инфлуенсерки

Еден клик и имате фустан како Ким Кардашиан. Инстаграм постојано претставува некои нови функции и се…

Објавена листа од 50 најпопуларни Инстаграм градови: Еве каде има најсекси фотографии, а каде најмногу објави од храна

Градот од кој оваа година се објавени најмногу фотографии е Лондон, на второ место е француската…

Lady Gaga позираше во танга и ги покажа тетоважите

33-годишната Лејди Гага го украде целото внимание на овогодишната Мет Гала, со перформансот во кој за…

Италијанско градче продава прекрасни куќи по цена од 1 евро

Италијанското гратче Мусомели, на југот од Сицилија нуди купување на напуштени градски недвижнини по пат на…