СТУДИО 54: Ноќен клуб со најмногу “селебрити” на М²

Култниот клуб СТУДИО 54 кој е отворен во 1924 година на Менхетан, најверојатно е единственотиот локал…

Неколку причини за уште повеќе да го сакате морето

Морскиот воздух и водата се навистина лек за душата и нема ништо подобро од тоа да…

” НЕ ДИРАЈ ЛАВА ДОК ГУБИ ” На Ибракадабра не му се губи ниту во САД!

Европски ветерани прават трансфери во САД  релаксирано да се пензионираат а паралелно и добро да дозаработат,…

Не ми е за мене, за комшиите ми е !!!

Се изнаслушавме и изнагледавме “ПУ ПУ НЕ ВАЖИ ” политика од оваа власт претходните години. Би…

Зарем и до ова дојде !?

Одамна знаеме дека јавните фаци можат се да ни протнат како тренд, ама дека и до…

Горделиво типче е, сигурно не знаел дека жена му цела Шпанија ја има видено гола!

Знаејки го Рамос од теренот како нервозно, горделиво а и помалку арогантно типче сигурно не знаел…

Добро се држи за 44, а и баба е, а и мајка на својата сестра ???

Теориите на заговор не го одминуваат ниту Шоу Бизнисот во Америка. Во најновата, Бијонсе е мајка…

МАГИЈАТА ПОЗАДИ БУДЕЊЕТО ПРЕД 5 ЧАСОТ НАУТРО!

МАГИЈАТА ПОЗАДИ БУДЕЊЕТО ПРЕД  5 ЧАСОТ НАУТРО! На интернет, сакале ние или не до нас доаѓаат…