Кенгурите од секогаш важеле за супериорни во тепачка еден на еден со човек, така да баткава…

Артим Шакири 180°

Ова сигурно е меѓу најопасните корнери, и тоа од играчиште како Вилијан. Ц Ц Ц Ц…

Херцигова е во војна со годините

Некогаш најпознат модел во светот и заштитно лице на Диор, Ева Херциогова вчера на Кан покажа…

Ни Кина не му остана должна на Трамп

Кина денес, откако администрацијата на САД ја стави кинеската телекомуникациска компанија Хуавеј на црна листа, објави…

Глобалното затоплување или ХААРП ја дисциплинира Јужна Кореја.Гладуваат милиони заради суша(ВИДЕО)

Северна Кореја објави дека е погодена од најлошата суша во последните 100 години, откако од јануари до…

“Рајски” или не, австралиските ненаселени острови затрупани со пластика (ВИДЕО)

Според најново истражување, речиси половина милион пластични обувки и повеќе од 370.000 четкички за заби се…

Тој едниот неосвоен куп, беше клучен!

Управата на клубот на чело со Андреа Ањели одлучи дека со Алегри не треба да биде…

Roof Bar 55 на „Хилтон“ – гастрономско уживање со софистициран панорамски поглед

Ексклузивниот Roof Bar 55 сместен на покривот од хотелот “DoubleTree by Hilton Skopje” ги отвори вратите…

Де Хеа е многу алчен, Јунајтед му го остава на ПСЖ

Еден од најдобрите светски голмани, Давид Де Хеа, нема да добие нов договор од својот клуб…

Фантазираме за грубост, но се предомислуваме во последен момент

Во  истражување на универзитеот Квебек во Монетреал, Канада, научниците испитувале 1.516 возрасни лица (799 мажи и…