Ова отиде предалеку: Лоша вест за корисниците на HUAWEI

По безбедносните мерки на САД против Кинеските производители на телекомуникациска технологија, Google ја прекина соработката со …

Дали е ова предизвикувачот на болестите од новото време

Медицината оди напред, науката за нутриционизмот ја следи, но во моментов се чини дека никогаш немало…

КОЈ СИ ЗНАЕ, СИ ЗНАЕ!

Моника Белучи од секогаш се разликувала од остатокот од светскиот Џет Сет, но никогаш не играла…

ФАЈНЕНШАЛ ТАЈМС: Европската унија e на чекор да се огреши спрема Балканот

Поради своите проблеми, инертноста, недоволна заинтересираност или пак немоќ, Европската унија самата на себе би можела…

ТУРИСТИЧКИ ШОК: Омилените летувалишта на Македонците оваа година поскапи – Халкидики воведе нови такси за гостите

После консултациите на градоначалниците на овие општини, градоначалникот на Халкидики, Христос Донтис одлучи на крстосницата кај…

Од први јуни, граѓаните на Бугарија и Романија ќе имаат целосна слобода на движење, работа и престој во Швајцарија, исто како да се во Европската унија. Во средата, швајцарската влада го издаде соодветниот декрет.

За две недели, Бугарите и Романците веќ ќе имаат право слободно да се движат, да работат…

ВИЦЕКАНЦЕЛАРОТ НА АВСТРИЈА СИ ПOДHECE OCTABKA: Го снимиле додека бил пиjaн – Павле наш aбep нeмa!

Австрискиот вицеканцелар и лидep на десничарската Слобдарска партија Хајнц-Кристијан Штрахе поднесе ocтaвka од пoлитичkaта функција поради…

(Видео)HATEПAH АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: Славниот актер нaпaднaт во спортска сала во Јужна Африка

Актерот и екс-гyвeрнeр на Калифорнија Арнолд Шварценегер беше нaпaднaт во Јужна Африка денес. Ицнидeнтoт се случил…

Во мода е храната: Да живее хедонизмот!

Никој не е роден со калкулатор за броење калории, туку со природно чувство на глад, па…

Џабе киневте нерви, победникот се знаеше пред да биде соопштен!

Организаторите на Евросонг оваа година, мајсторски изиграа за да ја направат завршницата неизвесна. За жал или…