Десет факти за државата во која криминалците се “загрозен вид”

За оваа планинска држава, која се наоѓа во срцето на Европа, освен дека изгубиле 5:0 во…

Во Кумровец, 15.000 луѓе го славеа роденденот на Тито

На прославата на Денот на младоста, која петнаесети пат по ред се одржува во Кумровец, оваа…

Најмистичните мостови во светот

Мостовите се створени да спојуваат, отсекогаш биле симбол на пријателство, љубов, живот. Ги има во сите…

Девојките од Вудсток 1969 всушност покажуваат од каде потекнува денешната мода!

Вудсток е дефинитивно најпознатиот музички спектакл во нашата историја. Овој четиридневен фестивал се случуваше точно пред…

Мадона си го избриша фалшот од Евровизија

По скандалозниот настап во Израел, поп иконата неможеше да остане нема на бројните критики што ги…

Фејсбук избриша 2,2 милијарди лажни профили

Во првите три месеци од 2019 компанијата избриша рекордни 2.2 милијарди лажни профили, една милијарда повеќе…

СЕ СПРЕМА ЛИ ВОЈНА: Вучиќ нареди полна борбена готовност на армијата

Александар Вучиќ претходно најави дека се спрема апсење на Срби од страна на косовската полиција на…