Прво европско финале на “полупразни” трибини

Челзи го победи Арсенал со 4:1, и ја освои Лигата на Европа во финалето одиграно во…

Маки Нејмарови (видео)

Бразилскиот тинејџер Вевертон, ако не со друго, може да се пофали дека на првиот тренинг за…

Немилосрдна борба за живот во режија на мајката природа (видео)

Авторот на многу култни серијали поврзани со природата Дејвид Атенбороу, е актуелен со најновиот серијал “Династии“,…

17 Неверојатни Места За Кои Не Сте Знаеле Дека Постојат

Hvar, Croatia Burano, Italy Kravice, Bosnia and Herzegovina Dinant, Belgium Isle of Skye, Scotland Kylemore Abbey,…

Најдобри од најдобрите италијански плажи кои мора да ги посетите барем еднаш во животот!!

Италија – земја на пица и паста, земја на мода, култура и неверојатна убавина. Сплет на…

Серена победи, а сите зборуваат за нејзината противничка

Американската тенисерка Серена Вилијамс вчера се избори пласман во вториот круг на Ролан Гарос, по победата…

Пиењето на кафе во “кафичи” го срушило Отоманското Царство

Во краевите кои биле дел од Отоманската Империја, тешко дека може да се замисли животот без…

Рамноземјашите организираат експедиција до “крајот на светот”

Се повеќе се оние кои веруваат во теоријата за “Рамна Земја”. Oрганизираат конвенции, снимаат видеа, одржуваат…