Борусија Дортмунд до фановите: Или ќе доаѓате на сите “утакмици” или на ниедна

Борусија Дортмунд ги има едни од најлојалните и најстраствените навивачи во Европа, и не планира  да…

Излегоа во вселената да зачистат (видео)

Космонаутите Алексиј Овчинин и Олег Кононенко излегоа од Меѓународната веселнска станица, и беа надвор цели 6…