Девојчето за 20 секунди работа му донесе 4 милиони долари на “јутјуберот”

Дека рускиот јутјубер Витали има “сенс” за бизнис, сме се увериле и претходно, ама дека за…

Зошто се плаче на “големо” кога ќе се појави Ким Џонг Ун

Деновиве во јавноста излезе една бизарна фотографија на која сите плачат а еден се смее. Кога…

Колку го чинеше Клоп пехарот од Лигата на шампионите

Ливерпул по шести пат е шампион на Европа, а на германскиот менаџер конечно во третото финале…

Буцкото го “кутна” шампионот

Енди Руиз во сензационален меч го нокаутираше неприкосновениот шампион Ентони Џошуа, нанесувајќи му го првиот пораз…

Почетино после поразот: Целиот свет виде што се случи во првата минута

После поразот на неговиот Тоненхем во финалето од Лигата на шампиони од Ливерпул со 0-2,  тренерот…