“Џиновски пенис” е првото што го видел Трамп при слетувањето во Лондон

Еден еколошки освестен тинејџер, со огромен пенис се одлучи да му посака добредојде на Трамп при…

Премиерот Заев поканет да ја предводи парадата на гордоста

Уранија Пировска, претседателката на Хелсиншкиот комитет, лично го покани Зоран Заев да присуствува и да ја…

Ким Џонг Ун отиде на гимнастика, а стадионот падна во транс

Лидерот на Северна Кореја придружуван  од својата сопруга и својата сестра, се појави на манифестацијата на…

Ако дојде до војна, оваа карта покажува кој би се борел за својата земја

“Ако дојде до војна, дали би се бореле за својата земја и би го ризикувале својот…

Русите лути: Американците се однесуваат како шерифи од дивиот запад

Слушајте ваму Европјани. Вие ќе го купувате нашиот природен гас. Не не интересира што е 30…

Америте повторно најиновативни. Ослободување од стрес и бес со удирање во вреќи на улиците

Американците повторно се најдоа на светските топ листи за “иновативност”. Њујорк веќе инстлираше јавни боксерски вреќи…

САД се предомислија. Нема да го обвинат Асанж за откривање на тајни алатки за шпионирање

Американското Министерство за правда конечно одлучи да не покренува oбвинение пpотив Џулијан Асанж – обвинет за…

Скопје гореше, шампионите пречекани како богови!

Силни емоции доживеаа ракометарите на Вардар по пристигнувањето во главниот град. Можеби дочекот не беше организиран…