Glamping – Најновиот моментум во туризмот

Галмпингот претставува нов момент во туризмот во изминатите неколку години. Зборот glamping всушност доаѓа од зборовите…

Кога за милијардер се тепаат две милионерки (видео)

Новопечениот милијардер Џеј Зи и неговата сопруга Бијонсе се редовни на натпреварите на НБА, но ова…

НАЈУБАВИТЕ ЗАЈДИСОНЦА ВО СВЕТОТ : Опсерваторијата Грифин во Лос Анџелес

Чудата на природата се безбројни, но еден од најубавите моменти што Мајката природа може да ни…

Најуникатните места што може да ги најдете на “AIRBNB”

Летото пристигна, а со него и дилемите каде треба да го поминеме долгоочекуваниот годишен одмор. Од…

Ново видео кое треба да докаже дека Нејмар е “жртвата”

Најскапиот фудбалер во светот Нејмар, преживува драматични моменти по обвинувањата за силување од страна на девојка…