Брисел прв и кажа “НЕ” на 5G мрежата

Брисел е првата европска метропола која ќе ги стопира плановите за развој на 5G мрежата, заради…

Злато вредни, еврејски мудрости

Секоја култура, секој народ позади себе остава мудрости и поговорки по кои ќе остане запаметен. Еврејскиот…

Кинеската традиционална медицина повторно го загрозува животинскиот свет на планетета!

Во кинеската традиционална медицина се верува дека морските коњчиња имаат силно влијание врз либидото, слично на…

Дали конечно се испостaвува дека чудовиштето од Лох Нес не е само мит?!

Речиси да не постои личност на планетата која не ја слушнала приказната за митското суштество од…

Бијонсе и ги “пушти” фановите на ривалката, и претат дека ќе ја убијат

Сопругата на сопственикот на Голден Стејт Вориорс, Никол Куран е приморана да ги деактивира сите профили…