Резиденцијата на Сопранови се продава за 3,4 милиони долари

Деновиве на пазарот со недвижнини се појави фамилијарната куќа на мафијашкиот шеф Тони Сопрано, откако поминаа…

Русија ќе снима серија со своја верзија за Чернобил

Новата хит серија на ХБО околу хаваријата во Чернобил, за краток период стана најгледано телевизиско шоу…

Дизајнерот на “Apple Stores” предлага стаклена “Notre-Dame”

Неполни два месеца по стравичниот пожар во кој изгоре голем дел од католичката катедрала, во Париз…

Кога Фани ќе се појави на плажа баш е “FUN”

За егзотичната белгијка Фани Негуеша може да се каже дека бивша манекенка, бивша пеачка и бивша…

Вознемирувачки фотографии од локации на “Google Maps”

Гугл Мапс е од голема помош за секого, бидејќи е подобро репрезентативна од класичната мапа и…

Најубавите Будистички Храмови во Светот

 Borobudur, Indonesia Bagan, Myanmar Shwedagon Pagoda, Myanmar Mahabodhi Temple, India  Boudhanath, Nepal Todaiji Temple, Japan Јokhang,…

НА ПОВИДОК МИГРАЦИИ ОД ЕПСКИ РАЗМЕРИ

Долг временски период се стравува дека наредните миграции од епски размери ќе бидат поради климатските промени.…