Јувентус има нов тренер и ново лого

Наполитанецот Маурицио Сари е новиот тренер на Јувентус, кој е 19-ти клуб во неговата долга тренерска…

Наоми Кемпбел е вистинска нубијска принцеза

Познатата манекенка Наоми Кемпбел неодамна наполни 49 години, но кој би помислил дека оваа убавица се…

Инстаграм сензација – Деведесетгодишна баба патува низ светот и објавува фотографии

На 90 години патува сама низ светот и се забавува. Елена Михајловна е несомнено пример дека…

Треба да и исплати 40.000 евра на поранешната сопруга бидејќи била домаќинка

Судот во Аргентина одлучи дека сопруг кој ја оставил својата жена на 60 години, е должен…

ПОПУЛАРНОСТ ПО СЕКОЈА ЦЕНА – INSTAGRAM ИНФЛУЕНСЕРКИ СЕ ФОТОГРАФИРААТ НА НАЈРАДИОАКТИВНОТО МЕСТО ВО СВЕТОТ

По уривањето на рекорди на светските топ листи, серијата “Chernobyl” привлече и голем број на туристи…

Шпионот од Бернабе (видео)

На промоцијата на Еден Азар на Сантијаго Бернабе,  имаше околу 50.000 фанови на Реал и еден…

Хонгменг за 60% побрз од Андроид

Од “Huawei” порачуваат дека нема простор за паника, бидејќи нивниот оперативен систем Хонгменг ќе биде побрз…

Секоја година сте 250 грама попластични

Според последното истражување кое го спроведе австралискиот универзитет во Њукасл, секој човек во текот на една…