Ангела Меркел предизвика загриженост поради неконтролираното тресење за време на церемонијата со украинскиот претседател (ВИДЕО)

За време на церемонијата со украинскиот претседател Володомир Зеленски, канцеларката Ангела Меркел ги загрижи сите присутни…

Од каде потекнува изразот: “СОЛОМОНСКО РЕШЕНИЕ”

Мудро, проникливо и праведно решение на некој проблем или спор, најчесто се нарекува соломонско решение, соломонска…

Десет правила за “екстравагантен” живот од Чарлс Буковски

Има ли  подобар “советник” од Чарлс Буковски за необичен и исполнет живот. Човекот кој ги делел…

Изминатиот продолжен викенд Mакедонците сериозно атакуваа на јужниот сосед (ВИДЕО)

Изминатиот продолжен викенд целосно беше блокирана границата со нашиот јужен сосед. Премалку е што и да…

Значително зголемена продажбата на скутери на вода во Куманово

Обилните дождови ширум државата пpeдзивикаа големи пpoблеми на граѓаните, но и на локалната власт. Вчера попладне…

Практика од само 2 часа неделно која ќе ве направи значително поздрави

Низ годините, станува сè појасно дека престојот во природа е поврзан со поздрав и посреќен живот.…

IKEA со чекор пред останатите. Во иднина ќе произведува завеси кои ќе го прочистуваат воздухот

ИКЕА наскоро ќе почне да ги продава своите завеси кои го прочистуваат воздухот благодарение на површината…