На Бабиш не му е јасно: Што повеќе пари вложуваме во народот се повеќе се незадоволни

„Што повеќе пари владата вложува во плати, инвестиции, наука и истражување се повеќе луѓе се незадоволни“…

Запознaјте го најпопуларниот хотел на Instagram – Qasr Al Sarab Desert Resort by Anantara

Многу луѓе го користат Instagram за да ги најдат туристичките дестинации за да ја посетат и…

FBI објави тајни документи за Bigfoot

Архивата на ФБИ е меѓу најчуваните на светот. Во неа се чуваат вредни документи со ознака…

Како се славеше поразот на Ердоган во Истанбул

Откако се дознаа прелиминарните резултати на изборите за градоначалник на Истанбул, и откако Реџеп Таип Ердоган…

Највозбудливите велосипедски патеки во светот

Дали некогаш сте возеле низ езеро или под дрвја високи 10 метри? За повеќето велосипедисти, одговорот…