Новинар за Ѓоковиќ: Погледнете го, понекогаш си мислите прекарот Ноле значи (NO sty-LE)

Деновиве, пред почетокот на Вимбелдон, тенисерите се во центарот на вниманието, а еден од најголемите критичари…

Метеоролозите предупредуваат! Пеколните температури дорпва доаѓаат! Дали ќе се повтори летото од 2003-та кога поради горештините починаа 70.000 луѓе?!

Водечките европски климатолози и метеоролози предупредуваат дека “потенцијално историски смртоносен топлотен бран ќе ја погоди Европа”.…

Еди Рама повторно брилира модно (фото + видео)

Денеска во Албанија се одржуваат локални избори, а премиерот Еди Рама одлучи повторно да биде во…

Откриена палата стара 3.400 години откако реката се повлче поради суша

Германски и курдски археолози открија античка палата стара 3.400 години во коритото на реката Тигрис, откако…

ТИМАНФАЈА: Национален парк кој изгледа како површината на Марс

Кога националните паркови се во прашање, тие во природното наследство на секоја земја заземаат посебно место.…