САД се предомислија. Нема да го обвинат Асанж за откривање на тајни алатки за шпионирање

Американското Министерство за правда конечно одлучи да не покренува oбвинение пpотив Џулијан Асанж – обвинет за…

Скопје гореше, шампионите пречекани како богови!

Силни емоции доживеаа ракометарите на Вардар по пристигнувањето во главниот град. Можеби дочекот не беше организиран…

Видео полно со емоции – како Вардар ја покори Европа

„Не може да се опише со зборови што доживеа РК Вaрдар изминатиот викенд. Толку многу емоции…

Четиридневна работна недела е повеќе од незибежна доколку сакаме да се справиме со климатските промени

Британските работници ќе мора да се префрлат на девет часовна (четири дневна работна недела) работна недела…

Етиопија ќе насади 4 милијарди дрвја во борбата против уништувањето на шумите

4 милијарди дрвjа – односно по 40 дрвја по персона ќе насади втората по население држава…

Великанот ја прегази Европа! Составот на Вардар по втор пат пиша историја (Видео)

Титуалта во Лигата на шампиноите по втор пат беше освоеона од страна на најдобриот македонски ракометен…

Европските шампиони го променија планот

Наместо околу полноќ кога беше планирано да слетаат, Вардарци на аеродормот во Скопје со чартер лет…

Девојчето за 20 секунди работа му донесе 4 милиони долари на “јутјуберот”

Дека рускиот јутјубер Витали има “сенс” за бизнис, сме се увериле и претходно, ама дека за…

Зошто се плаче на “големо” кога ќе се појави Ким Џонг Ун

Деновиве во јавноста излезе една бизарна фотографија на која сите плачат а еден се смее. Кога…

Колку го чинеше Клоп пехарот од Лигата на шампионите

Ливерпул по шести пат е шампион на Европа, а на германскиот менаџер конечно во третото финале…