Буцкото го “кутна” шампионот

Енди Руиз во сензационален меч го нокаутираше неприкосновениот шампион Ентони Џошуа, нанесувајќи му го првиот пораз…

Почетино после поразот: Целиот свет виде што се случи во првата минута

После поразот на неговиот Тоненхем во финалето од Лигата на шампиони од Ливерпул со 0-2,  тренерот…

Борусија Дортмунд до фановите: Или ќе доаѓате на сите “утакмици” или на ниедна

Борусија Дортмунд ги има едни од најлојалните и најстраствените навивачи во Европа, и не планира  да…

Излегоа во вселената да зачистат (видео)

Космонаутите Алексиј Овчинин и Олег Кононенко излегоа од Меѓународната веселнска станица, и беа надвор цели 6…