Роботи ќе заменат 20 милиони работници до 2030 година

Се очекува до 2030 година, роботи да ги заменат човечките работни капацитети за бројка од 20…

Летање со балони над Кападокија

Турскиот регион Кападокија е познат по интересниот пејзаж со вулканско потекло, како и подземниот град стар…

Ослободете се од комарците и подобрете го расположението во домот со ловоров лист

Состојките во ловоровиот лист имаат смирувачко дејство врз телото и психата. Истовремено, ловоровиот лист е одбивен…

Најубавите национални паркови во Европа

Стариот континент е дом на многу национални паркови кои ќе ви го одземат здивот. Речиси секоја…

ТРОПСКИ ГОРЕШТИНИ: Изабел Гуларт (галерија)

Гламурозната Бразилка Изабел Гуларт е родена во Сао Паоло пред 34 години,а на јавноста најмногу и…

Дигитален барок во новата продавница на “Dolce & Gabbana” во Рим

Во Рим се отвори нова продавница на познатиот бренд “Dolce & Gabbana” но овојпат во различен…

Генијален краток анимиран филм покажува како општеството ја краде нашата среќа

Целиот наш живот општеството ни наметнува што треба да правиме на училиште, на работа, како да…

Како изгледаа летните одмори во поранешна Југославија

Сезоната на летните одмори е веќе пред нас, а просечното македонско семејство и оваа година размислува…

Покрената е петиција: До сега 110.000 луѓе бараат Кијану Ривс да биде прогласен за личност на годината

Кијану Ривс веќе некое време е една од омилените холивудски ѕвезди, а тоа обожување на славниот…

Европа на удар на рекордно висок топлотен бран: Франција инсталира привремени фонтани и помали јавни базени ширум земјата

Интензивен топлотен бран пристигнува во Европа наредните денови, а се очекува да бидат срушени и многу…