Арап се “скина” од смеење кога дозна дека новинарот има само една жена (видео)

Во интервју кое се шири на интернет, новинар ја посетил ”главата” на најголемото семејство во светот,…

Градот Минхен даде зелено светло за сончањето “топлес”

По еден инцидент на реката Изар во Минхен, кој прерасна во политички скандал, откако редарите ги…

Хуавеј преку нов договор доби дозвола за соработка со американски компании

Деновиве е склучен договор помеѓу американскиот претседател Доналд Трамп и кинескиот генерален секретар Џи Џинпинг, со…

Од денес стартува мерката “МОЈ ДДВ” за враќање на 15% од ддв на граѓаните. Еве каде можете да ја преземете апликацијата за поврат на ДДВ

Од денес почна примената на владиниот проект наречен „Мој ДДВ“, со кој граѓаните добиваат можност за…

Неверојатна појава во Мексико: Гвадалахара под мраз на 30°C

Силен град падна во мексиканскиот град Гвадалахара, температурата во градот е 30°C а ледената покривка не…

Најпопуларни автомобили во поранешна Југославија

Кога некој ќе ве праша за автомобил кој прв ви доаѓа на умот како симбол на…