Во Јапонија за 9 долари можете да си изнајмите човек на кој ќе му кукате

Дали некогаш сте посакале да му се пожалите некому кој ќе има разбирање и едноставно ќе…

ТРОПСКИ ГОРЕШТИНИ: Сара Сампаио (галерија)

Сара Пинто Сампаио е португалски модел, актерка, и со сигурност една од најубавите жени во светот.…

Mакедонски ретро реклами кои ќе ве вратат во едно сосема друго време

Децата од 90-тите сигурно се сеќаваат на незаборавните ретро реклами кои што и ден-денес ги потпевнуваат…

На кои 7 места на Земјата духовната енергија е најмоќна

Ширум светот постојат неколку посебни места кои имаат силна духовна поврзаност. Некои се познати како историски…

Докажано: Мирисот на солта и шумот на брановите имаат лековито дејство!

Не само што морето нè прави поопуштени поради самиот факт што конечно можеме да се опуштиме…