На кој начин се поврзани емоциите и здравјето

Кога сме бесни ни расте крвниот притисок, од љубомора неможеме да спиеме а од стресот се…

РЕАЛМОНТЕ: Психоделичен рудник во Сицилија

На јужното крајбрежје во Сицилија се наоѓа градчето Реалмонте, а 100 метра под него се простира…

Тамара откажа настапи по дебаклот со химната: Ова е вистински пекол за мене и моето семејство

Пејачката Тамара Тодевска се огласи на социјалните мрежи за да соопшти дека ги откажува концертите во…

Носталгија на 30°C: E вака драги мои изгледаше летувањето во поранешна Југославија

Немаше клима уреди ниту во кафулињата, ниту во изнајмените соби, ниту во автомобилите. Освежувањето во возилата…

Ѓоковиќ ја запеа Македонско Девојче (ВИДЕО)

Не е никаква тајна дека Новак Ѓоковиќ има армија од македонски навивачи кои го бодрат секој…