Земја со 6 годишни времиња, 1.600 јазици и плаќање со пластичен отпад наместо пари: Запознајте ја Индија

Со дури 1600 јазици и една шестина од светската популација која ја нарекуваат свој дом, Индија…

Зошто Америка никогаш повторно не се качи на месечината?

Директорот на Американската вселенска агенција, Џејмс Бридгенштајн изјави дека американските астронаути никогаш повторно нема да се…

Притвор од 30 дена за Боки 13!

Триесет дена притвор вечерва доби и првиот човек на 1ТВ и неформалниот директор на „БМЈ Медиа…

Сода бикарбона и лимонов сок – Силна комбинација која лечи многу болести

Сода бикарбоната се користи за нега на телото како надворешно така и внатрешно. А доколку ѝ…

Го прекинала Светскиот куп во крикет за да ја изрекламира порно страницата на нејзиниот син

Откако неговата девојка Кинси Волански го прекина финалето во Лигата на шампионите, истрчувајќи на теренот во…