5 критериуми кои го покажуваат степенот на човековата зрелост

Еден од најдобрите психијатри и професори на просторите од поранешна Југославија, Владета Јеротиќ почина во својата…

Како човекот го уништи светот (анимирано видео)

Анимираниот краток филм кој трае три ипол минути на познатиот британски аниматор и илустратор Steve Cutts,…

Дневен хороскоп за 19. јули 2019 година

Дневен хороскоп за петок , 19. јули 2019 година.  Рак 22.6-22.7. Љубов Ќе имате поддршка од…

ФОТО: Како би изгледале познатите кога ќе остарат

Благодарение на последниот тренд каде преку мобилната апликација „FaceApp“, скоро сите го пробаа филтерот кој со…

ФОТО: Отровна убавина, Сибирски Малдиви

Сибирското езеро е едно од најпопуларните езера на светот за фотографирање. Но, ова исклучително убаво езеро,…