Тропски горештини: Џесика Аиди (галерија)

Џесика Аиди е млада француска манекенка чија кариера оди во нагорна линија откако е во врска…

Сезоната не ни почна а Хари Кејн го постигна голот на годината

На пријателски меч помеѓу Тотенхем и Јувентус, Хари Кејн во 93 минута даде победнички гол од…

Илустрации кои ќе ви ја покажат суштината на современиот живот

„Животот е прекраток за да се добие вистинската работа“ вели италијанскиот графчки дизајнер и илустратор Елио…

Кога природата враќа во свој посед (галерија)

Можеме да мислиме дека оставаме свој траг на Земјата, но тоа е само привремено. Со текот…

Игра на тронови од Северна Ирска направи сериозна туристичка атракција

Рекордни бројки се забележени оваа година во Северна Ирска кога туризмот е во прашање. Главен ”виновник”…