Кога мрзеливоста се исплати (галерија)

Постои една изрека во Англискиот јазик: „Ако сакаш најефикасно и најбрзо да завршиш некоја работа, тогаш…

Форбс: Нема милијардери на просторот од поранешна Југославија

Од илјадници милијардери во светот, според магазинот Форбс милијардер на територијата од поранешна Југославија се уште…

”Утринска гимнастика” на швалер од Будва (видео)

Урнебесно видео се појави утринава на интернет од Будва, на кое млад швалер бега од еден…

Напуштен танкер со 160 милиони литри нафта, со години плови по Црвеното Море

„Танкерот полн со нафта плови на крајбрежјето на Јемен, а ако дојде до експлозија тоа ќе…

Со цел памет се нацрта пред Путин за фотографирање (видео)

При една заедничка фотографија на Владимир Путин со студентите од универзитетот ”Yekaterinburg” едено младо момче во изгубен…