Џони Деп на носилки, тврди дека го претепала поранешната сопруга

На интернет се појави фотографија од актерот Џони Деп, кој лежи на носилки по, како што…

Британка му роди бебе на својот брат, и му стана тетка

Дваесет и седумгодишната Шапел Купер од Далсон, неодамна роди женско дете за својот брат и неговиот…

Пронашол јајца од диносаурус стари 66 милиони години, додека си играл во песокот

Десет годишно момче од Кина, додека си играл во песокот пронашол фосилизирано гнездо од диносаурус со…

Куче си го даде животот спасувајќи бебе од кобра (видео)

Во еден двор на Филипините две кучиња си ги жртвуваа животите да спречат кобра да влезе…