Ловец на годината

Етиопјаните во еден ден засадија 350 милиони дрвја

Етиопјаните во еден ден успеаа да засадат 350 милиони стебла, со што го срушија светскиот рекорд,…

Најзагаденото море во Европа

Францускиот нститут за истражување на морињата Ифремер, тврди дека Средеоземното море е најзагаденото во цела Европа.…

Најслатката роденденска забава на светот

Во зоолошка градина на југот на Кина минатата недела организирана е голема прослава- 18 младенчиња од…

Џејсон Статам важи за еден од најголемите холивудски фраери, а еве со што се занимавал пред актерството

Британскиот актер Џејсон Статам веќе со децении е еден од најпопуларните холивудски актери, а иако има…

Научниците тврдат: Среќата зависи од здравјето и пријателите, а не од богатството

Истражувањата низ годините велат дека справувањето со ментално здравствените проблеми е поефикасно од намалување на сиромаштијата…

Кој беше сопственикот на првото Југо

Нашата омилена “крнтија од автомобил“ слави роденден, на 2 Октомври 1978 година, кога беше претставен за…

ПИСМОТО НА ТИТО: ДРАГИ МОИ ЈУГОСЛОВЕНИ, СЕТО ОВА СИ ГО ЗАСЛУЖИВТЕ

Будали едни. Швабите и Французите сега ви увалуваат приказна за Европска Унија, а вие голтате сè…