Хуавеј преку нов договор доби дозвола за соработка со американски компании

Деновиве е склучен договор помеѓу американскиот претседател Доналд Трамп и кинескиот генерален секретар Џи Џинпинг, со…

Од денес стартува мерката “МОЈ ДДВ” за враќање на 15% од ддв на граѓаните. Еве каде можете да ја преземете апликацијата за поврат на ДДВ

Од денес почна примената на владиниот проект наречен „Мој ДДВ“, со кој граѓаните добиваат можност за…

Неверојатна појава во Мексико: Гвадалахара под мраз на 30°C

Силен град падна во мексиканскиот град Гвадалахара, температурата во градот е 30°C а ледената покривка не…

Најпопуларни автомобили во поранешна Југославија

Кога некој ќе ве праша за автомобил кој прв ви доаѓа на умот како симбол на…