Србија ја зафати силно невреме – неколкумина повредени (ВИДЕО)

Попладнево централните делови на Србија беа зафатени од незапаметено невреме со град , дожд и силен…

Почна да се полни браната Илису во Турција , се потопуваат археолошки локалитети (ВИДЕО)

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го исполни ветувањето и деновиве почна со полнење на браната Илису…

21 милион прегледи за 2 дена: Тестирал дали ајкулите го чувствуваат мирисот на крв…

Поранешен инженер на НАСА, а денес познат Јутјубер со 7,8 милиони претплатници, ја одбележал Неделата на…

Камена вила со прекрасен базен и ентериер која навистина ќе ве воодушеви

Романтична и инспиративна, Тоскана отсекогаш им била омилена дестинација на бројните вљубеници во природата и уметноста.…

ПРИЗНАНИЕ ВО СВЕТСКИТЕ МЕДИУМИ: Њујорк тајмс со одлични критики за македонскиот документарец „Медена земја“

Американските медиуми, меѓу кои и влијателните „Њујорк тајмс“ и „Лос Анџелес Тајмс“, објавија одлични рецензии за…