Вистинско чудо среде пустина: Лековито езеро околу коешто никнало “село со 5 ѕвездички”

Во 40-те години на минатиот век оазата Хуакачина прераснала во популарно спа-одредиште за богатите Перуанци коишто…

Масакр во Тексас – најмалку 22 загинати , меѓу нив и четири деца (ВИДЕО)

Напаѓач на 21 годишна возраст со калашников уби најмалку 22 лица во трговски центар во градот…