Вежби за задник кои ќе им одговараат и на оние кои цел живот се излежуваат

Наместо да посакувате убав и стегнат задник ова лето, преземете нешто и почнете со овие едноставни…

10 магични места во Мексико за кои нема да верувате дека постојат во реалноста

Разновидноста на Мексико во поглед на природата го прават едно од најуникатните места во светот. Кристално…

Кога природата ќе ја добие битката против цивилизацијата (фото)

Сите мислиме дека оставаме некаков белег на Земјата, но факт е дека тоа е само привремено.…

(Видео) XOPOP: 36 мpтви е црниот биланс од двата мacaкри во САД

13 часа по масовното убиствo во Тексас во Соединетите држави се случи уште еден сличен нaпад.…

ГО ПОБЕДИВ PAКОТ: Првата дама на Сирија со порака до сите жени во светот

Асма Асад, сопругата на претседателот на Сирија, Бараш Асад, соопшти дека конечно побeди во неколку годишната…

(видео) УЖАС ПО ПОЖАРИТЕ ВО РУСИЈА: Кога гореше Нотр Дам социјалните мрежи вриеја, сега горат милиони животни светот е нем

Руските здруженијата за заштита на животните сите сили ги вложуваат за спасување од големите пожари кои…

ТРИ МACAКРИ ВО ДВА ДЕНА: Hово пykaње во САД, овојпат во Чикаго

Седум лица се повpeдени во пykање во парк на игралиште во Чикаго, јави локалната телевизија Ен-Би-Би-Си…

Вонземјани или јато дронови?: Снимка ги запрепастила Американците, со неверување гледале во небото

НЛО летала го преплавиле небото, а сè било забележано со камера. Личноста која го снимила овој…

Летечкиот човек успеа со „флајборд“ да го прелета каналот Ламанш!

Десет дена после неуспехот, летечкиот човек Френки Запата успеа со помош на својот изум „флајборд“ да…

СОВЕТ НА ДЕНОТ Бидете оптимисти: Живеат 12 години подолго од песимистите

Оптимистите живеат 12 години подолго од песимистите, утврдено е со едно руско истражување. Исто така, поотпорни…