Ви го претставуваме волшебното солено езеро: Алгите го обојуваат, а птиците фламинго го красат

Црвената лагуна е плитко солено езеро кое се наоѓа на југозападниот дел на Боливија во близина…

Шкода „Kodiaq RS“ доби додатни коњски сили

Покрај големата моќност , Шкода „Kodiaq RS“ не го привлече вниманието на европските купувачи. Проблемот е…

Научниците открија: Најголем дел од гените ги наследуваме од бабата од мајчината страна

Повеќето гени што ги наследуваме потекнуваат од нашата баба од мајчина страна, открија научниците. Алехандро Јодоровски,…

Шпанец фрли фрижидер во провалија, па потоа мораше да го вади (видео)

Маж од шпанскиот регион Алмерија, исмевајќи се со идејата за рециклажа, во провалија фрли фрижидер. Откако…

Возач на камион избегна да плати патарина , па плати многу повеќе (ВИДЕО)

Возач на камион , кој сакал да избегне плаќање патарина , не очекуваше што ќе му…

Го чистел таванот, па нашол старо Нинтендо вредно 9 000 долари (ВИДЕО)

Чистењето на таванот викендов на Американецот Скот Амос од градот Рено во Невада му донесе 9…

Изводи за родени се издаваат со КОСИ ЦРТИ НАМЕСТО ДРЖАВЈАНСТВО (ФОТО)

Во изводите од матичните книги за родени кои ги добиваат граѓаните деновиве не го пишува државјанството.…

(ФОТО) МИСТЕРИОЗЕН ГРАД НА ДУХОВИ СЕ ПОЈАВИ СРЕД ЕЗЕРО: Никогаш претходно не го виделе- исчезна за половина час

Граѓаните на кинескиот град Хваијана биле шокирани кога на хоризонтот здогледале мистериозен “град на духови”. Оние…