Креативните луѓе патат од ноќни мори далеку повеќе од останатите

Луѓето кои сонуват кошмари и патат од ноќни мори, се повеќе креативни од оние кои сонуваат…

NOTE 10 и 10+: Најдобрите телефони на денешницата

Оваа година се чини дека за сите производители на мобилни телефони ќе биде тешко да се…

(ВИДЕО) Боки 13 до Камчев: До понеделник ќе бидеш на слобода, Катица нема да се жали

Италијанските медиуми објавија ново видео од моментот кога Бојан Јовановски и Зоран Милески Кичеец со полна…

Природен резерват насред океан: Вистински рај на земјата

Единствен по својата убавина, нереална природа но и специфичната карпа која привлекува многу љубители на скокање…

Тврдоглаво куче станало хит: Легнало насред улица и ги кренало “четирите во вис” додека сопственичката го молела да стане

Едно тврдоглаво куче кое одбило да шета со својот сопственик насмеало многу луѓе ширум светот, откако…

„Дајте музика“ се враќа на малите екрани, по 30 години повторно се снима

По речиси 30 години пауза, популарната музичка серија за деца „Дајте музика“, повторно ќе започне да…

“Имаме сè повеќе дипломи, а сè помалку разум; поголеми куќи, а сè помали семејства”: Ова се зборовите на комичарот кои секој треба да ги знае!

Eден од најпознатите американски комичари, Џорџ Карлин, по смртта на својата сопруга напишал текст за парадоксот…

Ќе се снима римејк на најомилениот филм на сите времиња

Од „Дизни“ потврдија дека работат на новите верзии на популарните детски филмови од категоријата „Fox“ кои…