Твитер заедницата повторно со здружени сили – овој пат “удри” по Орце Камчев, Боки 13 и Катица Јанева

Вчера на социјалните мрежи почна да кружи видео објавено од страна на италијанскиот весник “La Verita”,…

Кога ”денсот” ти е во крвта не ти треба музика, и аларм врши работа (видео)

Како се одразува на вашето тело престанокот со вежбање или спортување

Денешното динамично секојдневие може да биде вистинска пречка за редовното спортување и одржување на кондицијата. Но,…

Српски Курир: Боки 13 кажал во полиција дека ако го убијат, доказите против Заев се кај неговата мајка

Ако ме убијат, доказите против Заев се кај мојата мајка, им порачал Бојан Јовановски на полицајците…

Најубавите арапски народни мудрости

Арапската култура важи за една од најстарите, која е исполнета со мудри луѓе и зборови кои…

БОМБА ТРЕТА : Боки тредичи го уверува Орце дека и Заев е запознаен со се, и му ја гарантира неговата подршка

Трето продолжение од серијалот за случајот “Рекет“ беше објавено во дигиталното издание на италијанскиот весник „Ла…