Трансилванија не е само дом на грофот Дракула: Во овој замок од бајките владеат вили!

Прва асоцијација на Трансилванија секако дека е грофот Дракула, неговиот замок и амбиентот со изглед на…

Сè е крадено – лага и измама!: Сите ги пееме овие песни, а ниту една не е оригинална

Креативност – нула! За многу популарни песни кои во текот на годините сте ги засакаале никогаш…

Во римска населба паѓале ”бомби” од делови на норвешки авион

Метални делови од „Boing 787“ на норвешката авиокомпанија „Norvegian, што набрзо по полетувањето се откaчиле од…

Научниците пронајдоа начин како повторно да ги израснат изгубените заби

Над четвртина од луѓето ги губат сите нивни заби додека да наполнат 74 години. Иако забните…

Изгубени богатства кои сѐ уште не се пронајдени

Постои ли нешто повозбудливо од потрага по изгубено богатство? Тешко. Можеби мислите дека тоа е застарена…

Пожарите во Сибир сѐ уште траат, а светот нема претстава за каква глобална катастрофа се работи

Рекордните летни пожари, кои беснеат повеќе од два месеци, оваа година уништија рекордна површина на шума,…

Алармантни податоци, една четвртина од светското население останува без вода !?

Седумнаесет држави во кои живее една четвртина од светското население се погодени од екстремен недостаток на…

Вечната борба помеѓу мачката и глушецот! Откриена најголемата мистерија: Вака изгледа популарната “мајка“ во „Том и Џери“

Сигурно се сеќавате на цртанот „Том и Џери“ кој го обележа детството на многу деца. Со…

Забележани необични предмети на Марс: Парчиња карпи или скулптури кои ги изградиле вонземјани!?

Познатиот теоретичар на теории на заговор тврди дека станува збор за скулптури кои претставуваа уметничко дело…

Страшни торнада “беснеат“ низ Европа, гром ги погоди фудбалерите во Германија: Морничави снимки од невремињата!

Страшно невреме со торнада ги погоди Луксембург, делови од Холандија и Германија, каде што во покраината…