Заев: Нема да дозволам поради еден педер да падне оваа влада (видео)

Премиерот Зоран Заев денес изјави дека лично тој нема да дозволи неколку криминалци, еден суетен новинари…

Извонредна фотографија од нашиот северен сосед

Со „Југо“ на пат околу светот: Неверојатна авантура во која за 70 дена поминал 15.000 километри и стигнал дури до Австралија

Момчето Нинослав се упатило кон неверојатна авантура и за 70 дена поминало 15.000 километри. Нинослав Трајковиќ,…

Зголемено нивото на радијација во руски Северодвинск, наредена евакуација

На жителите на Ниенокс им е препорачано заради можноста опасност од радијација да ги напуштат своите…

Дали домашните миленичиња го подобруваат менталното здравје на сопственикот?

Вашите омилени крзнени пријателчиња носат прилично многу позитивни придобивки поврзани со менталното здравје, открива британското научно…

Прекрасни француски народни мудорсти: „Денот без вино е како ден без сонце.“

Французите се нација која е позната по тоа што знае како да ужива во животот. Тие…

Видео: Кенгурите изненадени од снегот во Австралија

Додека поголемиот од луѓето на планетава бараат начин да се разладат од горештините, во Австралија луѓето…

10 најмоќни фотографии направени во последните 100 години

Колекција од култни фотографии кои ги одбележаа последните 100 години. Овие сцени демонстрираат љубов, губиток, неизмерната…

Српски Курир ја реши мистеријата: Боки 13 рекетирал за да ѝ врати долг на Јелена Карлеуша

Српски Курир пишува дека првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски Боки 13, всушност, го рекетирал бизнисменот Орце…