Што е бе педери

Ката на порти..

Шумските пожари во Грција надвор од контрола, се заканува еколошка катастрофа и на Балканот

Неколку илјади пожарникари се борат со шумски пожари во Грција, а најголемиот е на островот Евија,…

Разоткриени славните личности со најмногу лажни фанови на ”Instagram”

Купувањето лажни профили на ”Instagram” не е новост, но листата на ”ICMP” покажува дека со тој…

Голи оток по шест децении – го посетуваат само туристи, нудисти и ретки истражувачи

Голи оток по шест децении е напуштен и единствените посетители се љубопитните туристи, нудисти и ретки…

Нуркачот комплетираше апартман од Охридското езеро: Му фалеше бојлер, си го најде

Апартманот со отпад ми е скоро комплетиран, вели познатиот охридски нуркач Никола Паскали кој деновиве кај…

Во автомобил паркиран во Загреб измерени рекордни 81 Целзиусови степени

Во автомобил паркиран на место под силна сончева светлина во Загреб биле измерени 81 Целзиусов степен,…

Новинарска реакција на ”педер” (видео)

виа Влатко Стојаноски

Заев си ја измонтира изјавата и го исфрли зборот ”педер”

Премиерот Зоран Заев денеска се огласи на Фејсбук, споделувајќи го вчерашното видео, но измонтирано и без…

Погрешно обвинет 30 години

БОКИ 13 ЗА ИНФОРМЕР: Знам како крадат Заев и Харадинај

Српскиот весник Информер на насловната страница објавува фотографија и наслов поврзан со милионскиот Рекет на Бојан…