Српски Курир: Боки 13 преку рекет зел 20 милиони евра! Во се е вмешан и премиерот Заев

Параван на Бојан Јовановски била хумантираната организација која ја основал, а во неговите нечисти работи бил…

На аукција понуден историскиот прв примерок на Порше, кој го возеле нацистите!!

На аукција во рамките на Монтереј авто неделата 2019 изложен на продажба е автомобилот „порше“ тип…

Мрачна мистерија на градот , каде никој не умрел веќе 69 години (ВИДЕО)

Освен што ја носи титулата на најсеверниот населен град на светот , Лонгјарбиен во Норвешка е…

Знаци дека си Алфа жена

Не треба многу да се трудите за да ја забележите независната жена во друштвото. Таа секогаш…

Нов тренд во тетовирањето: Горење на сонце

Бизарните трендови не се реткост во светот, но овој е многу ”јак”. Луѓе нанесуваат млеко за…

Огромна ајкула се појави на брегот на ”Palolem Beach” во Индија

Џими Свифт добил супер идеја – да ги искористи своите таленти и спрејовите кои ги има…

Македонска дваесетгодиншнина од матура

Откриен советникот на Заев за ”педерски работи” (видео)

Трите последни желби на Сулејман Величествениот се доказ дека парите не се важни

Расфрлајте го моето злато, нека видат сите дека богатството стекнато во овој живот останува во овој…

Во Сибир горат 5,4 милиони хектари шума: Се губи надеж дека пожарите ќе се смират (ВИДЕО)

Горат околу 5,4 милиони хектари шума во Сибир. Само околу девет отсто од пожарите активно се…