Подобро ”ѓавол” отколку ”педер” ? (видео)

Како противпожарен авион влегува во пеколот (видео)

Авиони и хеликоптери помагаа во гасењето на огромните пожари на вториот најголем грчки остров, Евија. Токму…

Најстариот милијардер во светот има 100 години и секој ден оди на работа

Ниту по кариера од 80 години стогодишниот милијардер Чанг Јун Чунг не се пензионира, тој и…

Три хороскопски знаци кои ги сакаат парите повеќе од сè

Личностите родени во овие хороскопски знаци едноставно обожуваат пари и сè што доаѓа со нив. Иако…

Полицијата пронашла шокантни пораки во телефонот на Боки 13: Бил во љубовна врска со српски политичар? Нашле и експлицитни фотографии и две видео снимки

Во телефонот на уапсениот Бојан Јовановски, полицијата пронашла шокантна преписка со еден српски политичар. Пронајдени се…

Десет фотографии на ”National Geographic” што оставаат без здив

Делата на фотографите на National Geographic ја имаат таа неверојатна моќ да оставите сѐ што правите…

Навики кои ја разоруваат самопочитта

Ниското ниво на самопочит не пречи само во напредувањето во кариерата, туку и го забавува личниот…

Илустрации за светот во кој живееме

Нашиот свет не е совршен и треба многу работи кои мора да бидат променети. Но, тоа…

Колку ви е потребно за да се одморите од одморот

Истражувањата покажуваат дека после летниот одмор потребни ни се уште три дена за да се вратиме…