(видео) Таткото на Боки 13 претепал свештеник пред 30 месеци и се уште не е казнет

Скромно семејство на свештеник на најголем христијански празник е жртвa на нacилници а како што ќе…

Детална анализа за оваа есен: Ни се закануваат временски неприлики

Според најновите направени анализа за оваа есен и тоа со помош на најпрецизниот метеоролошки модел ECMWF…

Што е многу, многу е! Грците продаваат маици со избришано знаме од Кутлеш

Акцијата на Владата на Зоран Заев во Македонија за отстранување на македонските симболи наиде на одушевување…

Ова е ДОМОТ НА БОКИ 13, раскош на човек без школо, без трансакциска сметка и без професија

Аферата „Рекет“ не престанува да ја бранува јавноста, но и социјалните мрежи. Вистинско „цунами“ од твитови,…

Чувството кога те јаде туѓиот срам – мизерија во раскош (Видео)

Премалку е што и да кажеме…Погледнете самите… Фали ме усто оти… Ново урнебесно видео со „Муза…

Бугарска пејачка во фустан со сонцето од Кутлеш пееше наши патриотски песни (ВИДЕО)

На вчерашниот масовен народен собир во Куманово, во местото Старо Нагоричане се случи нешто неочекувано, и…

Вчера му беше роденден на Боки 13: Верниот пријател Сергеј Варошлија му упати емоционална честитка

Сергеј Варошлија преку својот Фејсбук профил му го честита роденденот на Боки 13 кој се наоѓа…

Од Passat од 1999 година е направена најбрзата колиба на светот

Сопственикот на овој подвижен дом, Кевин Никс, е воедно и сопственик на Гинисовиот рекорд за најбрза…

Одмор на море и за 100 евра? Еве каде и како да летувате

Предсезоната е секогаш време кога се резервираат одмори ако сакате да поминете поевтино и имате плиток…

Соборен светскиот рекорд- Британец вози велосипед со брзина над 280км/час (ВИДЕО)

Британецот Нил Кембел на авионската писта Елвингтон во северен Јоркшир постави нов светски рекорд во брзо…