Од денеска и официјално сменето логото на СЈО

Катица Јанева со полициско комбе однесена во ”Шутка” (видео)

Со полициско комбе специјалната јавна обвинителка Катица Јанева вечерва од Кривичниот суд е спроведена во истражниот…

Кривичен одлучи: 30 дена притвор за Катица Јанева

Судија на претходна постапка од Кривичен суд и определи мерка притвор од 30 дена на Катица…

Мебелот од Камчев бил озвучен: Катица Јанева договарала рекети додека некој постојано ја слушал?

Ексклузивниот мебел за домот на Катица Јанева, подарок од близок родина на бизнисменот Орце Камчев, пристигнал…

Јанева донесена во Кривичен, се решава дали ќе биде притворена

Осомничената специјалната јавна обвинителка Катица Јанева со полициска придружба од домот во Козле се упати кон…

„Уапсена Катица Јанева, нека се подготви Заев“: Медиумите од регионот за денешните счучувања во Македонија

„Обвинителството бара притвор за Јанева“, „Македонската специјална обвинителка во притвор поради аферата Рекер“, „Уапсена Катица Јанева,…

(ВИДЕО) Се запленува мебелот на Јанева купен од Боки 13

Во камион се товарат парчиња мебел од домот на осомничената специјална обвинителка Катица Јанева. Најверојатно во…

АПСЕЊЕ НА КАТИЦА Јанева и детали ПОТОА (Фото и Видео)

Порталот ВЕЧЕР денес прв објавува – по вчерашното сослушување во Јавното обвинителство денес, дознаваме, во моментов…

Јанева приведена, на ред е претрес во нејзината канцеларија

Полицијата по налог ЈО ја приведе специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Припадници на полицијата претходно извршија…

Лавови, делфини, мечки и волци – постојат четири видови според стилот на спиење, во кој спаѓате вие?

Клиничкиот психолог, д-р Мајкл Бреус, кој се занимава со истражување на различните видови на спиење (исто…